Kabaret  "Humoreska"

  Strona Główna          O nas          Historia          Harmonogram          Galerie          Kontakt
Tło strona lewa

Historia nasza zaczęła się bardzo niewinnie zimą 2005 roku. Nasz główny dyrygent zwany Bajdą (ta pierwsza z prawej), zwerbował nas do grupy.

Kankan Początkowo wszyscy z pewną dozą nieśmiałości, strachu i ogromnego wstydu rozpoczęliśmy próby i pierwsze występy. Każdy mówił to już ostatni raz, więcej nie wystąpię przed publicznością, zbyt duża trema, nie mam czasu. I w końcu, po ogromnym stresie nasz pierwszy występ. Otrzymaliśmy gromkie brawa od wspaniałej, świetnie bawiącej się publiczności w Domu Kultury w Luboniu. Otrzymaliśmy i cały czas dostajemy zaproszenia. I tak z miesiąca na miesiąc, nasza odwaga, uśmiech i sława rośnie. Grupa dojrzewa, nabiera rozmachu. Jakbym powiedziała, że co poniektórzy z żab w księżniczki się pozamieniali, to chyba by mi nikt nie uwierzył. Tak jest naprawdę.

Dla nas te występy są ogromną życiową przygodą, z której każdy korzysta. Wygrywa publiczność, która ma okazję pośmiać się i zabawić i my, bo dla nas to jest życiowa szansa zmiany własnej osobowości. Odkrycia w sobie ukrytych, dotąd światu nie pokazywanych talentów i wielu cennych zalet. Tak naprawdę jesteśmy kabaretem, w którym grają ludzie od 17 do 100 lat, a jeśli znalazłaby się bardziej sędziwa i chętna osoba to zapraszamy serdecznie. Nasz kabaret "Humoreska" inicjuje także występy seniorów, bo z nami na tourne wyjeżdżają.

Bawimy się wspólnie rozśmieszając i zabawiając publiczność. Robimy to charytatywnie. Dodam, że sponsoring jest mile widziany i nie tylko finansowy, bo stroje szyjemy sami, a to niestety wymaga czasu i pieniędzy. Większość z nas pracuje zawodowo, a kabaret jest dla nas formą oderwania się od szarej rzeczywistości. Wiecie jak fajnie jest włożyć czasem różowe okulary? Oprócz tego często jeździmy na wspólne rowerowe wycieczki. Tworzymy wspaniałą grupę rowerową. Co niedzielę grupa około 10 osób wyjeżdża podziwiać różne zakątki Wielkopolski. Część grupy kabaretowej aby utrzymać kondycję korzysta z zajęć gimnastycznych, prowadzonych pod okiem mgr rehabilitacji - koleżanki a zarazem kierownika grupy rowerowej.

Jezioro Rozśmieszamy i zabawiamy publiczność z reguły za poczęstunek i dowóz. Dodam, że sponsoring jest mile widziany i nie tylko finansowy, bo stroje wykonujemy i szyjemy sami, a to niestety wymaga czasu i pieniędzy. Większość z nas pracuje zawodowo, a kabaret jest dla nas formą oderwania się od szarej rzeczywistości. Wiecie jak fajnie jest włożyć czasem różowe okulary? Oprócz zabawy w kabarecie często także organizujemy rowerowe wycieczki.

A co tak naprawdę robimy?

Ukazujemy ludziom, ze można się wspaniale bawić w każdym wieku za przysłowiowy kawałek ciastka. Wszystko to dla ducha i ciała. Śpiewamy, mówimy, tańczymy i gramy na scenie. Miksujemy utwory, przypominamy stare z lamusa wyciągnięte piosenki i ukazujemy je w pięknej scenerii przez nas wymyślonej. Hmm, a jak występujemy na scenie, możecie się przekonać sami zapraszając lub przychodząc na nasze przedstawienia. Mamy występy okolicznościowe, np. z okazji wiosny, andrzejek, dnia matki. Serdecznie zapraszamy!